Informacje

 

Korzenie sportowe Michała Maliszewskiego związane są z gimnastyką, którą trenował jeszcze jako dziecko, odnosząc liczne sukcesy. Jego prawdziwą miłością jest jednak piłka nożna. W wieku 9 lat rozpoczął treningi piłkarskie w klubie Polonia Warszawa. To właśnie w tym Klubie „przeszedł” wszystkie kategorie wiekowe w piłce juniorskiej, następnie grał jako zawodnik rezerw stołecznej drużyny. Po ukończeniu gry w piłkę nożną, dalej przy niej pozostał. W Polonii Warszawa prowadził m.in. grupy juniorskie, zespół Młodej Ekstraklasy. Obecnie jest koordynatorem szkolenia grup młodzieżowych w tym Klubie.

Michał Maliszewski to absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, kierunek Wychowanie Fizyczne. Legitymuje się dyplomem 1 klasy trenerskiej / UEFA A, uczestnik licznych kursokonferencji trenerskich organizowanych na terenie całego kraju, jak również licznych staży w zagranicznych klubach piłkarskich (Heart of Midlothian, 2009r. FC Banik Ostrava, 2010r. FC Barcelona, 2010r. Fortuna Dusseldorf 1895, 2011r. Tottenham Hotspur, 2012r. Bayer 04 Leverkusen, 2014r. Valencia CF, 2015r).

Obecnie Michał Maliszewski pracuje również jako nauczyciel wychowania fizycznego w ZSS nr 72 w Warszawie.

Dodatkowo był w ostatnich latach organizatorem i kierownikiem kilkudziesięciu różnych obozów sportowych i rekreacyjnych. Swe doświadczenie zdobywał również jako organizator turniejów sportowych o zasięgu ogólnopolskim oraz jako animator sportu w licznych programach organizowanych przez m.st Warszawa.

Curriculum Vitae – Michał Maliszewski