Rodzaje zajęć

Rodzaje zajęć

sportowe przedszkole

Rodzaje zajęć

sep

Nasze zajęcia obejmują aktywność ruchową z bogatego wachlarza różnych dziedzin sportowych. Proponujemy zarówno zajęcia ruchowe – wszechstronne dla całych grup, bez względu na wiek, czy płeć dzieci, jak również zajęcia ukierunkowane na indywidualne zainteresowania dzieci. Mamy również na uwadze wszechstronny rozwój dzieci oraz częste zmiany ich zainteresowań. Dlatego też przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć, które dopasowujemy do grup oraz w razie potrzeby zmieniamy ich charakter.

Gry i zabawy ruchowe

Gry i zabawy to bardzo atrakcyjna forma prowadzonych przez nas zajęć, gdyż łączy ona ze sobą zabawę oraz rywalizację, którą dzieci wręcz uwielbiają. Zajęcia są zaplanowane w taki sposób, by dzieci mogły mieć kontakt z różnym dyscyplinami sportowymi. Udział w tych zajęciach daje dzieciom możliwość wzięcia udziału w urozmaiconych zajęciach ruchowych oraz wyrażania swoich emocji. Zabawy ruchowe wprowadzają radosny nastrój i dobre samopoczucie, dają dziecku zaspokojenie naturalnej potrzeby ruchu. Zabawy ruchowe rozwijają także pamięć i twórczą wyobraźnię, doskonalą i podnoszą ich znaczenie.

Zajęcia ogólnorozwojowe

Zajęcia ogólnorozwojowe to wachlarz zajęć i ćwiczeń, które umożliwia stymulację psychomotoryki dziecka. Pozwolą przygotować dziecko pod względem fizycznym, psychicznym, motorycznym do zajęć wychowania fizycznego w szkole lub dalszego uprawiania sportu.

Piłka nożna

Piłka nożna to dyscyplina sportowa, która cieszy się największym zainteresowaniem również wśród najmłodszych dzieci. Uczestnictwo w tych zajęciach daje dzieciakom możliwość „stania” się gwiazdami światowego futbolu. Nic bardziej nie cieszy chłopców jak strzelony gol, czy wygranie pojedynku piłkarskiego. Piłka nożna jako sport zespołowy świetnie kształtuje u dzieci takie cechy jak m.in.: współpraca i tolerancja.

Gimnastyka

Zajęcia z gimnastyki w przedszkolu powinny odgrywać kluczową rolę, gdyż ich wpływ na rozwój dzieci jest bardzo duży. Prowadzenie skompensowanych zajęć z zakresu gimnastyki ogólnorozwojowej, sportowej, korekcyjnej, artystycznej bardzo pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. Celem tych zajęć jest wyrobienie u dzieci nawyku prawidłowej postawy ciała. Gimnastyka ma na celu podniesienie sprawności fizycznej dziecka, kształtowanie prawidłowej postawy i koordynacji ruchowej. Gimnastyka uczy wyobrażenia o ruchu.

Taniec

Proponujemy zajęcia z elementami tańca nowoczesnego i towarzyskiego. Ruch w połączeniu z muzyką dają dzieciom wielkie możliwości w wyrażaniu swoich emocji. Tego typu zajęcia umożliwiają dzieciom przełamywanie barier, które ciężko przezwyciężyć w innych okolicznościach. Nauczanie tańca w przedszkolu polega na zaznajomieniu dziecka z muzyką i ruchem oraz poznawaniu możliwości i ograniczeń własnego ciała. Sprzyjają w rozwoju takich cech jak: spostrzegawczość, poczucie rytmu, myślenie, pokonywanie nieśmiałości, koncentrację uwagi oraz wyższą samoocenę.