Staż trenerski Valencia CF

Nasi trenerzy wrócili ze stażu szkoleniowego w Klubie Valencia CF.  9cio dniowe praktyki obejmowały treningi i mecze wszystkich grup młodzieżowych i seniorskich Klubu z Walencji.

„Wyjazd pod każdym względem trzeba zaliczyć do jak najbardziej udanych. Dyrektor Akademii – Jose Borgues, dyrektor techniczny – Oscar Suarez, koordynator od metodologii szkolenia – Antonio Hernandez oraz trenerzy pracujący w Klubie okazali się dla nas bardzo gościnni.
Podczas kilku dni spędzonych na terenie GloVal Academy mieliśmy okazję obserwować treningi wszystkich drużyn młodzieżowych Valencii. Uczestniczyliśmy również w meczach mistrzowskich młodzieży Klubu, drugiego zespołu (Valencia B – Mallorca B), oraz pierwszego zespołu (Valencia CF – UD Almeria). Najbardziej wartościowe były jednak rozmowy z włodarzami, koordynatorami i trenerami Klubu. To podczas tych rozmów otrzymywaliśmy odpowiedzi na pytania, które najbardziej nas interesowały. Na podstawie obserwacji treningów, meczy, rozmów z trenerami poszczególnych roczników rodziły się w naszych głowach pytania, na które odpowiadano na kolejnych spotkaniach z przedstawicielami Klubu. Nasze rozmowy dotyczyły głównie przygotowania taktycznego, etapizacja zawartości taktycznych, periodyzacji taktycznej, modelu gry drużyn VCF oraz kryteriów jakimi Klub kieruje się przy doborze zawartości, zaleceń taktycznych etc. Te zagadnienia, ich rozwinięcie najbardziej nas interesowało. Metodolodzy Klubu byli bardzo otwarci i podkreślali na każdym kroku, że możliwość dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi to dla nich wielka przyjemność.

Czas spędzony w Hiszpanii to nie tylko nasz pobyt w akademii Ciudad Deportiva Valencia. Poza meczami drużyn Walencji wzięliśmy również udział w meczach Real Madryt – RCD Espanyol (La Liga), UD Levante – Malaga (Cop de la Rey). Villareal – Athletic Bilbao (La Liga)” Maliszewski.

 

Dodaj komentarz